انواع ربات های صنعتی

انواع ربات های صنعتی

ربات های صنعتی استاندارد بازوهای مکانیکی برنامه پذیری هستند که با چندین درجه آزادی امکان حرکت کنترل شده یک ابزار یا یک قطعه کار در مسیر و موقعیت دلخواه را فراهم می آورند.

 

مزایای استفاده از ربات های صنعتی : 

 

 • کیفیت 

  ربات ها در بهبود کیفیت محصول به طرز چشمگیری به ما کمک می کنند آنها فعالیت ها را در هر زمان با دقت و تکرارپذیری بالا انجام می دهند، این سطح از سازگاری می تواند بهتر از روش های دیگر باشد.

 • ظرفیت تولید
 •  ربات ها سرعت کار را افزایش می دهند، که این امر بطور مستقیم بر بازدهی تولید اثر می گذارد. آنها پتانسیل تولید بیشتر از یک کارگر انسان را دارند و بدون نیاز به استراحت، خواب و تعطیلات می توانند همواره با سرعت ثابت به کار خود ادامه دهند.
 • امنیت
 • به دنبال وجود ربات در محیط های صنعتی امنیت بر قرار می شود، در این صورت کارگران بیشتر نقش نظارتی ایفا می کنند بطوری که دیگر لازم نیست شخصاَ برای انجام برنامه های خطرناک و تکراری وارد عمل شوند.
 • صرفه جویی

   

 • امنیت بیشتر کارگر، منجر به صرفه جویی مالی می شود. در این صورت نگرانی های بهداشت، درمان و بیمه برای کارفرمایان کمتر می شود، همچنین ربات ها با ارائه عملکرد خستگی ناپذیر موجب صرفه جویی با ارزش در وقت می شوند، آنها با حرکات دقیق خود از هدر رفتن مواد اولیه نیز جلوگیری می کنند.

 

شرکت ربونیک انواع ربات های صنعتی نو و کار کرده از برندهای مطرح جهان را برای انواع کاربرد ها تجهیز و ارائه می دهد

 

.

شرکتهای متعددی در سراسر جهان اقدام به ساخت رباتهای صنعتی با طرح های متنوع جهت عملکرد های متفاوت می کنند، از این میان می توان به  شرکت های زیر بعنوان شناخته شده ترین آنها در سطح جهان اشاره داشت:

MOTOMAN, COMAU, ADEPT, HYUNDAI, REIS, STAUBLI, KAWASAKI, YASKAWA

OTC, IGM, OKURA, UNIMATION, PUMA, PANASONIC, DENSO, NACHI

KOMATSO, HITACHI,MITSUBISHI, EPSON, SONY, UNIVERSAL

ربات های ویژه جوشکاری قوس الکتریکی

ربات های ویژه جوشکاری قوس الکتریکی

 ربات های Palletizing 

ربات های Pick & place 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *